2023 11 Czytanie

Cała czwórka czyta dzieciom

„…O numerach alarmowych nie zapominaj,
Niech je wraz z Tobą powtórzy cała rodzina.
997 – to telefon na policje,
tam niepokojące sytuacje możesz zgłosić wszystkie.
998 – wykręcasz, gdy pożar zauważysz,
bo wtedy dodzwonisz się do pożarnej straży.
999 – to numer na pogotowie,
dzwoniąc tam możesz innym i sobie uratować zdrowie.
Gdybyś jednak, tych wszystkich numerów nie umiał zapamiętać,
Wystarczy o jednym ogólnym numerze pamiętać.
112 – tam możesz wszystko zgłosić
i o każdy rodzaj pomocy poprosić”

16.11.2023 r. naszą szkołę odwiedziła Pani inspektor Agnieszka Korcz. Pani inspektor przeprowadziła pogadankę z uczniami klas 1-3 w celu zapoznania uczniów z pracą straży miejskiej. Dzieci dowiedziały się w jakich sytuacjach mogą liczyć na pomoc strażników. Przypomniano najważniejsze numery alarmowe oraz sytuacje, w jakich powinno się z nich korzystać.

Na koniec nasz gość w ramach akcji „Cała czwórka czyta dzieciom” przeczytała uczniom opowiadanie pt. „Bezpiecznie w mediach”.
Spotkanie bardzo podobało się naszym widzom, byli bardzo aktywni. Chętnie odpowiadali na pytania Pani inspektor, ale również zadawali własne.

Dziękujemy Straży Miejskiej w Wołominie za tak pouczającą pogadankę i czekamy na następne spotkania.

Anna Czuba, Anna Kubiak

Zobacz galerię obrazków

Zdjęcia wykonane sprzętem zakupionym w ramach programu „Laboratorium Przyszłości”