CCCC 3 1

Cała „Czwórka” czyta dzieciom

W dniach 28 lutego oraz 2 marca 2018 r. odbyły się w szkole kolejne wspólne spotkania, propagujące czytelnictwo wśród dzieci. Tym razem poświęciła nam czas pani Ania Cholewska-Zientek, pracująca w naszej szkolnej bibliotece. Czytała opowiadania z książek R. Jędrzejewskiej-Wróbel pt. „Siedmiu wspaniałych” oraz Z. Staneckiej pt. „Basia”. Uważnie słuchając pani Ani, przypomnieliśmy sobie, co poprawia nam samopoczucie, dodaje siły i pomaga wierzyć we własne możliwości. Wiemy, że często stwarzamy pozory osoby złej i złośliwej, zakładamy wilczą skórę, by budzić respekt w otoczeniu, a tak naprawdę ukryć w ten sposób swoje obawy i lęki. Dzięki sytuacjom opisanym we wspomnianych wcześniej książkach, zrozumieliśmy, jak ważne jest wzajemne zrozumienie i wsparcie.

Bardzo dziękujemy pani Ani za owocnie spędzony czas i chętnie wybierzemy się do biblioteki po kolejne ciekawe lektury.

I.Niemyjska, M. Łoś, M. Rygało