Aktualności ZS4

Byliśmy w Pucku

W dniach 30.05 – 01.06. 2014 r. w Pucku odbył się LII Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej „Polska Marynarka Wojenna a Historia Wybrzeża Polskiego”. Jak co roku do tego nadmorskiego miasta przyjechało piętnaście czteroosobowych drużyn z całej Polski. Mazowsze reprezentowała grupa gimnazjalistów i licealistów z gminy Wołomin. Wszyscy  nasi zawodnicy trenują w Klubie Strzeleckim LOK „Pocisk” Wołomin. Wśród członków drużyny byli: uczeń Gimnazjum nr 4 – Łukasz Osłowski (kl. 3i) oraz nasz absolwent – Mateusz Sadowski, którzy zwyciężyli w wojewódzkich eliminacjach.

W Pucku zawodnicy startowali w pięciu konkurencjach: pływanie na 50 metrów, strzelanie z karabinka pneumatycznego, wiązanie węzłów żeglarskich, rzut rzutką ratowniczą oraz test wiedzy marynistycznej.

W finale startowało 60 zawodników z całej Polski. Nasza drużyna niestety znowu nie stanęła na podium, jednak znacząco poprawiła swój wynik z zeszłego roku. Zajęli  7 miejsce w klasyfikacji ogólnej (na 15 drużyn).  Łukasz Osłowski uplasował się na 6 miejscu w klasyfikacji indywidualnej
(na 60 zawodników). Wywalczył również 3 miejsce w rzucie rzutką ratowniczą.