2023 10 Lego 00

A Ty, drogi mój kolego?
Bo jeżeli jeszcze nie,
szczerze polecamy je!

Z klocków można coś ułożyć,
całe miasta można stworzyć!
Domki, sklepy, samochody,
autostrady i ogrody…

Dnia 20 października uczniowie klas: 4i, 5i, 5a i 5c udali się na wycieczkę do Galerii „Arkadia” na wystawę Klocków Lego. Opiekę nimi sprawowali wychowawcy: p. Mariola Sobolewska, p. Emilia Lewandowska, p. Agata Kopania, p Małgorzata Czeżyk- Czyżycka, p. Beata Mrozowska, p. Monika Saranda, p. Jadwiga Giera oraz p. Łukasz Bakun.

Ekspozycja „Lego Traweling Briks”, która powstała w Stanach Zjednoczonych, pokazuje świat w  5 strefach: woda, ziemia, powietrze, Kosmos oraz strefa zabawy.

Na 1500 m2 umieszczono 120 modeli wybudowanych z pomad miliona klocków. Większość z budowli przedstawia środki transportu z różnych epok historycznych i  środowisk. Obejrzeliśmy zatem makiety: Titanica, sondy kosmicznej oraz różnych samochodów Ponadto druga część wystawy zawierała obrazy i fotografie w 3D, co umożliwiło wykonanie ciekawych pamiątkowych zdjęć.

Na koniec uczniowie skorzystali z tzw. strefy zabaw, gdzie samodzielnie wznosili różne budowle z Lego. Na pewno polecą tę ekspozycję kolegom.

Mariola Sobolewska