2023 10 Apel

Apel z okazji Wszystkich Świętych

Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych dnia 31 października 2023r. na sali gimnastycznej odbył się apel przygotowany przez zespół katechetyczny. Na apel zaproszeni byli wszyscy uczniowie klas 4-8, a poprowadzili go uczniowie klasy 6i wraz z Ks. Michałem Sztreją.

Podczas akademii dzieci i młodzież naszej szkoły poznała sylwetki superbohaterów – świętych i błogosławionych. W sposób szczególny były to osoby, które mogą inspirować naszą młodzież: święte dzieci, młodzi, a także Bł. ks. kmdr ppor. Władysław Miegoń, patron Marynarki Wojennej RP.

W czasie apelu odbył się także quiz, który nasi uczniowie zdali na 6. Ich zadaniem było wybrać właściwą odpowiedź poprzez zaśpiewanie fragmentu „mam super moce”.

Mamy nadzieję, że akademia zainspiruje naszych uczniów do bycia superbohaterami, na wzór poznanych postaci. Przecież każdy z nas ma super moce, które pomagają nam czynić dobro, musimy je tylko w sobie odnaleźć.

Klara Makarczyk