2022 10 21 Papież 00

Apel z okazji Dnia Papieskiego

W dniu 21 października na sali gimnastycznej odbył się Apel z okazji Dnia Papieskiego.

W apelu uczestniczyli uczniowie klas 4-8. Przedstawiciele uczniów pod opieką P. Agnieszki Styś i P. Klary Makarczyk przygotowali akademię o Św. Janie Pawle II. Podczas apelu przybliżony został życiorys  wielkiego Polaka od czasów narodzin w Wadowicach, poprzez wybór na Papieża aż do śmierci i ogłoszenia go Świętym. Jednak na tym apel się nie skończył.

Ostatnia scena przedstawiała jak o Janie Pawle II mówi się dziś, także w murach naszej szkoły. Uczniowie klasy 5c odegrali scenkę podczas której dyskutowali na temat Jana Pawła II i próbowali przekonać negatywnie nastawionych uczniów do jego świętości. Ostatecznie z pomocą Pani Dyrektor Anny Rakoczy udało im się przekonać dwóch chłopców do Wielkości Papieża. Cały apel zakończył komentarz, że to od dzieci i młodzieży zależy jak dziś w murach naszej szkoły będzie mówić się o Janie Pawle II.

Dziękujemy klasom: 5c i 8a za poprowadzenie apelu oraz klasom: 4c i 4i za narysowanie portretów Jana Pawła II oraz odśpiewanie ulubionej pieśni Papieża Barki.

K. Makarczyk, A. Styś, Ks. M. Sztreja

Podczas akademii wykorzystano część sprzętu nagłaśniającego zakupionego w ramach Laboratorium Przyszłości.