Plac Zabaw5

Aktywność fizyczna dzieci z 0a i 0e na placu zabaw

Ruch na świeżym powietrzu, a zwłaszcza w miejscu do tego przystosowanym i w gronie rówieśników, należy do ulubionych zajęć dzieci z naszego oddziału przedszkolnego.  Nic ich nie powstrzyma przed spontaniczną zabawą na placu zabaw, gdzie mogą wspinać się na drabinki czy kręcić na karuzeli.

Plac zabaw służy rozwojowi zarówno fizycznemu, jak i psychicznemu dziecka. Wspólna zabawa z rówieśnikami na placu wyposażonym w atrakcyjne sprzęty sprawia dzieciom wiele radości, ale co jest niezwykle istotne, przyczynia się również do ich rozwoju fizycznego oraz uczy współżycia w grupie.

Zachęcanie dziecka do aktywności fizycznej od najmłodszych lat, przeradza się w pozytywne nastawienie do aktywnego stylu życia w późniejszym wieku.

Elżbieta Wiśniewska