Aktualności ZS4

„Ach, co to był za bal…”

W tym roku szkolnym 93 absolwentów opuści mury Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marynarki Wojennej RP. Ze swoimi wychowankami pożegnają się: p. Katarzyna Pułanecka, p. Agata Kopania, p. Sylwia Żmuda, p. Katarzyna Słomczyńska, p. Beata Mrozowska oraz p. Dorota Melan.  Za nimi egzaminy kończące ten etap edukacji.

Dnia 3 czerwca 2022 roku w sali gimnastycznej placówki odbył się wspaniały bal ósmoklasistów, który stanowił swoiste pożegnanie z tymi murami. W jego przygotowaniu uczestniczyli uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele. Hasłem przewodnim imprezy było Hollywood – stolica światowego kina. Cała sala przypominała festiwal filmowy: na ścianach wisiały plakaty prezentujące nowości kinowe, złoto – brązowe balony oraz klisze. Dekorację stanowiły również: czerwony dywan „dla gwiazd kina” oraz złoty posąg przypominający amerykańską nagrodę filmową – Oskara i napis „Hollywood”.

Bal rozpoczął się o godzinie 17.  przemówieniem Dyrektora Szkoły, p. Anny Rakoczy. Następnym punktem programu był staropolski taniec –  polonez. W oczach dumnych rodziców i wychowawców zagościły łzy, bo dziewczęta w pięknych balowych sukniach i wytwornych fryzurach przypominały gwiazdy kinowe, a chłopcy w eleganckich garniturach – młodych dżentelmenów. Następnie były słowa podziękowania i kwiaty dla grona pedagogicznego od uczniów i ich  rodziców, a także  życzenia dla tegorocznych absolwentów. Były także pamiątkowe fotografie.

Po części oficjalnej rozpoczęła się dyskoteka przy dźwiękach skocznej muzyki, którą specjalnie przygotowali dwaj DJ- e . Nad wspaniałą oprawą i poczęstunkiem czuwali rodzice tegorocznych absolwentów.  Były: tańce, dedykacje, szalone zdjęcia w fotobudce, a także konkursy oraz występ  wołomińskiego rapera. Wszyscy ósmoklasiści otrzymali statuetkę Oskara, bo przecież mają na koncie pierwszą życiową rolę – ucznia szkoły podstawowej.

Dziękujemy Dyrekcji i Wychowawcom za pomoc w organizacji tej imprezy, która na zawsze zostanie w pamięci młodzieży. Jesteśmy wdzięczni  nauczycielom: p. Lidii Szlachcie za pomoc w dekorowaniu sali oraz p. Bogumile Włodarek za choreografię poloneza.  Szczególne podziękowania należą się jednak Rodzicom, którzy zadbali o oprawę całej uroczystości: p. Małgorzacie Dyrdzie, p. Anecie Kujawie, p. Małgorzacie Szydełkiewicz, p. Monice Łobodzińskiej, p. Katarzynie Grabowskiej, p. Małgorzacie Stryińskiej, p. Wiktorii Żuławnik, a także wszystkim innym, którzy zadbali komfort i bezpieczeństwo młodzieży i gości.

To, co dobre, szybko się kończy.

Po balu pozostaną tylko piękne wspomnienia, tak samo jak po latach edukacji w wołomińskiej czwórce.

uczniowie klas 8 wraz z wychowawcami