Projekt 7

Gdzie w naszym mieście kryje się historia?

Uczniowie klas drugich gimnazjum opracowują i realizują projekt edukacyjny. Nasza grupa, pod opieką pani Agnieszki Rygało, zaplanowała, przygotowała i przeprowadziła wycieczkę edukacyjną dla klasy szóstej szkoły podstawowej. Głównym celem tego przedsięwzięcia było pokazanie młodszym kolegom, że w naszym mieście można odnaleźć liczne ślady przeszłości.

W rolę przewodników wcielili się uczniowie klasy II i: Agnieszka Dyrda, Dawid Gryczka, Ola Połeć, Jakub Sikorski oraz Bartosz Zarzycki. Dawid podjął się również trudnej roli fotoreportera. Podczas czterogodzinnej wyprawy zobaczyliśmy między innymi głaz narzutowy „Edmund” na obrzeżach Rezerwatu „Grabicz”, mogiłę poległych „Jerzyków” na wołomińskim cmentarzu, ślady po kirkucie, tablicę upamiętniającą Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej, obelisk Zesłańców Sybiru i Osób Represjonowanych w latach 1939–1956 oraz Muzeum Zofii i Wacława Nałkowskich.

Agnieszka Dyrda
Dawid Gryczka