KLU 0041 400x266

30. rocznica podniesienia bandery wojennej na okrętach dZH MW

23 listopada 2013r. w Porcie Wojennym w Gdyni odbyła się uroczystość 30. rocznicy podniesienia bandery wojennej na trzech okrętach Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego:
ORP „Iskra”, ORP „Arctowski” i ORP „Heweliusz”.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 8.00 podniesieniem bander na świętujących rocznicę okrętach. Oficjalną część rozpoczęto o godz. 10.00 odczytaniem rozkazów okolicznościowych oraz wręczeniem wyróżnień. Następnie goście zostali zaproszeni do obejrzenia ekspozycji sprzętu pomiarowego oraz pamiątek okrętowych. W dalszej części uroczystości w Klubie Garnizonowym Gdynia-Oksywie została przedstawiona prezentacja dorobku i efektów prac hydrograficznych  ORP „Arctowski”
i ORP „Heweliusz”oraz dorobku szkoleniowego, rejsów i regat ORP „Iskra”, a także odczytano komunikaty i listy okolicznościowe.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Dowództwa Marynarki Wojennej, Biura Hydrograficznego MW, lokalne władze oraz członkowie obecnych i byłych załóg okrętów obchodzących jubileusz.
Naszą szkołę reprezentowały: pani v-ce dyrektor Monika Włodarczyk i pani Lidia Szlachta.