2022 Apel

11 listopada – Święto Niepodległości

Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

„11 listopada”
W historii Polski, tak się składa,
był kiedyś ponad wiek niewoli.
Jedenastego listopada
nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,
by przez szacunek dla przeszłości
ten dzień na zawsze dla Polaka
pozostał Dniem Niepodległości.

Podczas uroczystego apelu w czwartek, 10 listopada 2022r. z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości o godz. 11.11  cała społeczność szkoły przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach kolejnej edycji „Szkoła do hymnu” wspólne odśpiewała hymn narodowy „Mazurka Dąbrowskiego”.

W tym dniu uczniowie klas ósmych, pod kierunkiem Pani Agnieszki Kurowickiej przygotowali pełen emocji apel, przypominający uczniom dzieje naszej Ojczyzny.

Choć droga Polski była długa i pełna cierpień, dzięki poświeceniu, oddaniu i wierze w lepsze jutro, możemy mówić o sobie „jestem Polką”, „jestem Polakiem”. To dzień, kiedy króluje biel i czerwień, a jak zamkniemy oczy usłyszymy cichy łopot flag na wietrze. Dziś z dumą patrzymy na nasz symbol narodowy – godło. Dziś możemy podziękować poprzednim pokoleniom, poprzez oddanie im należytego szacunku, dumnie nosząc biało-czerwony kotylion i na zawsze mieć ich bohaterskie czyny w naszej pamięci i sercu.

Serdeczne podziękowania dla Pani Lidki Szlachty – jak zawsze zadbała o piękne i tematyczne dekoracje oraz Pana Marcina Ligęzy za opiekę nad sztandarem szkoły.

Zespół do spraw promocji szkoły

Podczas akademii wykorzystano część sprzętu nagłaśniającego i audio-video zakupionego w ramach Laboratorium Przyszłości.