Flaga 2

„Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno
Każde dziecko dziś woła
To polski dom polska szkoła
Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno
Jedenasty listopada 1918
Zapamiętamy już na zawsze
Jedenasty listopada 1918
Zapamiętamy już na zawsze”

10 listopada 2023r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości. W tym dniu Panie Dyrektorki, nauczyciele i uczniowie, w ramach kolejnej edycji „Szkoła do hymnu” wspólnie odśpiewali o godzinie 11.11 „Mazurka Dąbrowskiego”.

„11 listopada”
W historii Polski, tak się składa,
był kiedyś ponad wiek niewoli.
Jedenastego listopada
nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,
by przez szacunek dla przeszłości
ten dzień na zawsze dla Polaka
pozostał Dniem Niepodległości.

Uczniowie klas ósmych, pod kierunkiem Pani Agnieszki Kurowickiej przygotowali pełen emocji apel dla społeczności szkolnej, przypominający uczniom dzieje naszej Ojczyzny. Choć droga Polski była długa i pełna cierpień, dzięki poświeceniu, oddaniu i wierze w lepsze jutro, możemy mówić o sobie „jestem Polką”, „jestem Polakiem”. To dzień, kiedy króluje biel i czerwień, a jak zamkniemy oczy usłyszymy cichy łopot flag na wietrze.

Dziś z dumą patrzymy na nasz symbol narodowy – godło. Dziś możemy podziękować poprzednim pokoleniom, poprzez oddanie im należytego szacunku, dumnie nosząc biało-czerwony kotylion i na zawsze mieć ich bohaterskie czyny w naszej pamięci i sercu.

Serdeczne podziękowania dla p. Lidki Szlachty – jak zawsze zadbała o piękne i tematyczne dekoracje, p. Grzegorza Berniaka za przygotowanie chóru oraz p. Marcina Ligęzy za opiekę nad sztandarem szkoły.

Agnieszka Kurowicka

Podczas uroczystości wykorzystano sprzęt audio-wizualny oraz nagłośnienie zakupiony w ramach programu „Laboratorium Przyszłości”