Biblioteka i czytelnia

środa 7.30 – 14.55
czwartki 7.30 – 14.55
piątki 7.30 – 14.45

Księgozbiór biblioteki liczy  6 500 woluminów. Uczniowie i nauczyciele znajdą tu lekturę obowiązkową oraz beletrystykę, wydawnictwa popularnonaukowe, słowniki, albumy, nagrania filmowe i muzyczne. Na uwagę zasługuje również powiększający się systematycznie dział związany z patronem szkoły – Marynarką Wojenną.

Nauczyciele bibliotekarze prowadzą zajęcia czytelnicze dla uczniów klas najmłodszych przebywających w świetlicy szkolnej.

W przestronnej czytelni może przebywać jednocześnie kilkunastu czytelników korzystających z księgozbioru podręcznego i prenumerowanych czasopism.

W pomieszczeniu czytelni znajduje się też Szkolne Centrum Multimedialne i Informacyjne, z którego mogą korzystać nauczyciele i uczniowie w celach edukacyjnych.

Wykaz prenumerowanych czasopism:

1. Biblioteka w szkole