Aktualności ZS4

Ogólnopolskie sukcesy z języka angielskiego

W dniu 07.02.2012r. 16 uczniów klas piątych i 3 uczniów klas szóstych z naszej szkoły brało udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego MIX organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej.

Test konkursowy był testem wielokrotnego wyboru i składał się z 26 pytań podzielonych na cztery grupy: gramatyka, słownictwo i komunikacja, rozumienie tekstu czytanego i ogólna wiedza o krajach anglojęzycznych.

Do każdego pytania przypisano cztery możliwości odpowiedzi od A do D. Ocenie podlegała każda odpowiedź i każda mogła być poprawna.

W konkursie wzięło udział 1411 uczniów klas piątych i 1225 uczniów klas szóstych z całej Polski.

Nasze osiągnięcia: Hubert Niewiarowski z klasy 5a otrzymał dyplom laureata za 10 miejsce w Polsce.

Uczniowie, którzy otrzymali najlepsze wyniki to:

• Hubert Niewiarowski – 5a, 174p, 10 miejsce w Polsce
  • Piotr Dziedziak – 5a, 160p, 17 miejsce w Polsce
  • Jakub Bieniek – 5b, 156p, 19 miejsce w Polsce
  • Jan Sachno – 5i , 156p, 19 miejsce w Polsce

Wszystkim gratulujemy wyników i życzymy sukcesów na konkursie Albus,
który odbędzie się 10.05.2012r.

Agata Kopania

Zobacz dyplom