Zdrowe 2

Zdrowa uczta

W dniu 05.10.2017 dzieci z klasy 2i pod czujnym okiem swoich wychowawczyń urządziły sobie prawdziwą ,,zdrową” ucztę. Samodzielnie przygotowały sobie śniadanie, zdrowe śniadanie. Dzieci doskonale radziły sobie z przygotowaniem produktów do jedzenia, a wyzwanie było spore. Wszyscy bardzo zaangażowali się w pracę… kroili, siekali, mieszali, układali, a wszystko po to, aby za chwilę usiąść i delektować się wspólnym, własnoręcznie przygotowanym posiłkiem.

W menu znalazły się chleb ziarnisty, masełko, szczypiorek, ser żółty, ser biały, chuda wędlina, ogórek, pomidor, rzodkiewka, sałata oraz jajka na twardo.

Wszystkie dzieci bardzo chętnie zjadały przygotowane śniadanie, a jego zapach roznosił się po naszej sali jeszcze przez długi czas. Było pysznie, zdrowo i kolorowo…

Agata Borkowska