Zakonczenie 2016 3

Z humorem i z klasą

Z humorem i z klasą absolwenci szkoły podstawowej oraz gimnazjum pożegnali swoją ukochaną „Czwórkę”.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas szóstych i trzecich gimnazjum odbyło się 23 czerwca 2016 roku. Po wprowadzeniu do odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej sztandaru szkoły oraz po odśpiewaniu hymnu narodowego przez społeczność szkolną, głos zabrała pani dyrektor. Pani Anna Rakoczy przywitała zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i  uczniów. Pogratulowała wyników w nauce oraz skierowała słowa uznania do rodziców, dziękując za wsparcie i zaangażowanie. Kilka miłych słów usłyszeliśmy również od księdza proboszcza Zygmunta Podstawki, wiceburmistrza p. Roberta Makowskiego oraz przewodniczącej Rady Rodziców p. Haliny Kruszewskiej. W części oficjalnej wystąpili przedstawiciele samorządu uczniowskiego, a najlepsi absolwenci odebrali nagrody i gratulacje z rąk Dyrekcji i wychowawców. Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed wyprowadzeniem sztandaru nastąpiło jego przekazanie pocztowi złożonemu z reprezentantów młodszych roczników oraz odśpiewanie „Hymnu do Bałtyku”.

W części artystycznej swoje talenty aktorskie odsłonili uczniowie klasy szóstej b, którzy przezabawnym spektaklem „Jeden dzień z życia klasy szóstej” doprowadzili publiczność do łez. Na zakończenie uroczystości gimnazjaliści zatańczyli poloneza i tym dostojnym akcentem pożegnali już na zawsze swoją szkołę.

Absolwenci klas szóstych i trzecich gimnazjum wraz z wychowawcami