Strazacy 4

Z drogi! Jedzie straż ogniowa!

W poniedziałek 6 czerwca 2016 przy pięknej pogodzie, w hałasie syreny ostrzegawczej pojawili się na Placu Różanym strażacy w pięknym i ogromnym wozie strażackim. Na szczęście nie był to alarm, ale niespodzianka dla dzieci z oddziałów zerówkowych. Pięciu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Marek: p. Paweł, p. Sebastian, p. Bartek, p. Przemek i p. Darek opowiedzieli o swojej pracy. Nie tylko chłopcy byli zainteresowani specjalistycznym sprzętem. Dzieci z wielką ciekawością przysłuchiwały się opowieściom, miały możliwość zasiąść w wozie strażackim i przymierzyć hełm. A na koniec Panowie strażacy podłączyli dwa długie węże strażackie i umożliwili wszystkim dzieciom trzymanie wielkich głowic podczas lania wody. Strażacka niespodzianka zrodziła się z inicjatywy p. Ani Dobosz – mamy Kacperka. Serdecznie dziękujemy.

Małgorzata Czeżyk – Czyżycka