Zbrucz9

Występy zespołu „Zbrucz” z Ukrainy

W dn. 2.01.2013 w Zespole Szkół nr 4 w Wołominie gościł Zespół Pieśni i Tańca „Zbrucz” z Tarnopola na Ukrainie. W/w zespół ze swoim repertuarem przyjeżdża do naszej szkoły już od 10 lat.

Program zespołu składał się z: kolęd, ukraińskich pieśni ludowych oraz tańców. W występach zespołu wzięli udział uczniowie klas I – VI SP oraz I – III gimnazjum, a także wszyscy nauczyciele uczący w danych klasach i dyrekcja szkoły.

Dyrektorem zespołu „Zbrucz” jest Wasyl Irmijczuk. Do naszej szkoły zespół został zaproszony przez panią Helenę Strzelczyk, nauczyciela języka rosyjskiego. Dyrektor zespołu zaproponował wyjazd do Tarnopola naszym nauczycielom i uczniom do jednej ze szkół. Występy bardzo się wszystkim podobały.