IPN 2018 6

Występ Wiktorii w IPN w Warszawie

Dnia 1 marca 2018r. uczennica klasy VII b naszej szkoły – Wiktoria Chmielewska, wspólnie z uczniami klasy II t Technikum Ekonomicznego w Wołominie wystąpiła w Instytucie Pamięci Narodowej w Warszawie.

Pierwotnie spektakl został zaprezentowany podczas Powiatowych Obchodów Dnia Sybiraka w Wołominie, gdzie zauważony otrzymał propozycję występów w IPN. Z czasem rozrósł się w większy projekt, bowiem dołączył do nas Międzyszkolny Zespół „Bezimienni” z Warszawy, aby pod nowym tytułem „Piosenka nam nie da zapomnieć” ukazać się w Warszawie.

Scenariusz przygotowany przez p. Elżbietę Lewkowicz (naszą dawną polonistkę) został bardzo ciepło przyjęty przez obecnych na sali zaproszonych gości.

Obok krótkiego rysu historycznego, wspaniałych monodramów przedstawionych przez uczniów Ekonomika, pieśni „Żeby Polska była Polską, piosenek Hanny Ordonówny zaśpiewanych przez Zespół „Bezimienni”, Wiktoria zaprezentowała dwie piosenki: „Powrócisz tu” Ireny Santor i „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” Grzegorza Tomczaka. Całość dopełniło odśpiewanie przez wszystkich Hymnu Sybiraków.

Nie obyło się od łez wzruszenia, zarówno ze strony Sybiraków, jak i innych zaproszonych gości.

Jesteśmy dumni, iż mogliśmy reprezentować naszą szkołę w tym patriotycznym projekcie.

Pisali o nas w „Wieściach Podwarszawskich nr 10 (1388) dnia 7 III 2018

Anna Zakrzewska