2022 06 01 Wilkosz

Wyjątkowe spotkanie z Panem Józefem Wilkoniem – mistrzem ilustracji dziecięcej

Dnia 1 czerwca uczniowie z klasy 2b mieli możliwość uczestniczenia w wyjątkowych warsztatach plastycznych pt.: ,,Malowane lato, czyli Co słonko widziało” w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie, które odbyły się w ramach projektu „Maria Konopnicka. Poetka dzieci”.

W trakcie zajęć dzieci tworzyły prace plastyczne z panem Józefem Wilkoniem- mistrzem ilustracji dziecięcej, malarzem, rzeźbiarzem, twórcą plakatów i scenografii teatralnych. Spotkanie miało na celu przybliżenie twórczości Marii Konopnickiej oraz zapoznanie dzieci z postacią pana Józefa Wilkonia. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonały swoje obrazy, chętnie zadawały mistrzowi pytania i poznawały tajniki Jego pracy. Na koniec spotkania ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia.

Iza Wawrzaszek