Lazienki 1

Wycieczka do Manufaktury Czekolady

W dniu 10 października 2018 r. uczniowie klas 6a i 6b wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Spacerując po Łazienkach Królewskich podziwiali ich piękno, a w szczególności: Pałac na Wodzie, Pomnik Fryderyka Chopina, Świątynię Sybilli.

Następnie udali się do Manufaktury Czekolady, gdzie wzięli udział w warsztatach czekoladowych. W ich trakcie dowiedzieli się, jak wytwarza się czekoladę. Każdy z uczniów otrzymał foremkę z tabliczką płynnej, ciepłej czekolady, którą ozdabiał dowolnymi bakaliami. Kiedy wszystko ostygło, był czas na pakowanie. Każdy z uczniów zrobioną przez siebie czekoladę otrzymał w prezencie, aby mógł ją zawieźć do domu.

Podczas zajęć na temat kakaowca, Panie częstowały uczniów gorącą czekoladą, która wszystkim bardzo smakowała.
Z wycieczki wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i już nie mogą się doczekać kolejnego wyjazdu.

Marysia Getka kl. VIb