Wraclaw 4

Wspomnienia z Wrocławia…

…na pewno będą trwać w naszych wspomnieniach dłużej niż same trzy dni wycieczki. W dniach 5.06 – 7.06.2017r. trzy klasy wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. E. Kosko, p. M. Chabasińską oraz p. J. Gołaszewską miały okazję poznać miasto i jego liczne atrakcje. Wyspy, mosty, kładki, ogrody i liczne zabytki zdecydowanie zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od Starego Miasta i poszukiwania wrocławskich krasnali. Przez cały wyjazd trwała później zabawa, komu uda się zobaczyć ich najwięcej. Następnym przystankiem było Hydropolis – bawiąc się dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu nowych informacji dotyczących wody, fauny oceanów i mórz świata, głębin oceanicznych itd., a także dowiedzieć się, jakie znaczenie dla nas, ludzi, ma to wszystko.

Kolejny dzień poświęciliśmy Wrocławskiemu ZOO wraz z Afrykarium. Mieliśmy okazję poznać mieszkańców środowisk wodnych różnych części Afryki, m.in. jeziora Tanganika, M. Czerwonego i Kanału Mozambickiego. Zostały także przeprowadzone zajęcia edukacyjne o małpach. Edukatorzy z Wrocławskiego ZOO podzielili nas wtedy na małe grupy. Następną atrakcją tego dnia było obejrzenie „Panoramy Racławickiej” – niezwykłego obrazu, który wywarł na wszystkich ogromne wrażenie.

Ostatniego dnia mieliśmy okazję odbyć relaksujący spacer po Parku Szczytnickim oraz Ogrodzie Japońskim, a także zobaczyć po drodze Halę Ludową wraz ze słynną Wrocławską fontanną.

Program wycieczki okazał się znacznie obszerniejszy niż wcześniejsze założenia, a było to możliwe dzięki dotacji dla Zielonych Klas z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Wołominie.

Wypełnione niezliczonymi atrakcjami dni minęły nam niezwykle szybko i nastała pora powrotu do Wołomina. W szkole często wspominamy wyjazd, oglądamy zdjęcia, opowiadamy sobie wrażenia i… myślimy nad kolejną wycieczką! Ale koniecznie w miejsce, gdzie są tak samo piękne widoki, liczne zabytki i pyszne lody, jak we Wrocławiu. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia zdjęć z wyjazdu.

J. Gołaszewska
Zdjęcia: M. Chabasińska