Grupowe Z Pucharami

Worek medali karateków z ZS nr 4

16 czerwca 2013 w Halinowie odbył się Turniej Mazowieckiej Ligi Karate Kyokushin, w którym wzięło udział blisko 100 zawodników. Udziałem w tym turnieju karatecy z Zespołu Szkół nr 4 w Wołominie podsumowali rok pełen sukcesów w karate kyokushin. Na tych zawodach na podium stanęli: Asia Wawrzaszek, Ania Stankiewicz, Bartek Kazimierczak i Hubert Szulim. Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa Julii Kłosińskiej, która uczestniczyła w dwóch wymagających formułach: kata oraz walki.

Dodatkowo młodzi uczniowie ZS nr 4 w Wołominie rywalizowali w roku szkolnym 2012/2013 w pełnokontaktowej formule walki sportowej osiągając wiele cennych zwycięstw w wyjazdowych turniejach.

Największe sukcesy w minionym czasie osiągnął Hubert Szulim wygrywając 5 turniejów, w tym jeden bardzo ważny – międzynarodowy w Leżajsku, podczas którego pokonał zawodników z Ukrainy, Bułgarii i Białorusi. Doskonale zaprezentował się także najstarszy z zawodników Mateusz Łęcki, który zdobył srebrny medal na marcowych Mistrzostwach Mazowsza. Bardzo dobre i wyrównane pojedynki na ogólnopolskich turniejach toczyli także: Bartek Kielczyk, Maciek Aniszewski, Staś Marczuk i Kamil Szczapa.

Karatecy z Zespołu Szkół nr 4 w Wołominie ćwiczą na co dzień w Uczniowskim Klubie Sportowym KARATE WOŁOMIN i KSW KYOKUSHIN, którego zajęcia odbywają się już od 4 lat na terenie szkoły oraz w OSiR HURAGAN w Wołominie.
Ogromnie cieszy fakt, iż wszyscy początkujący zawodnicy stoczyli wyrównane walki z zaawansowanymi przeciwnikami z innych klubów. Wyśmienita postawa i duch walki jakim wykazali się najmłodsi podczas turniejów, tworzy doskonałą atmosferę do większych wyzwań w przyszłości. W najbliższym czasie uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 wezmą udział w trzech obozach sportowych, gdzie zainicjują przygotowania do listopadowych Mistrzostw Europy Dzieci i Młodzieży w Katowicach.

Więcej informacji i zdjęcia z turnieju na www.kswkyokushin.pl