2019 10 17 Ziemniak 01

Święto ziemniaka w Argo City

17.10.2019r. klasy 2i oraz 1b odwiedziły Argo City – plac zabaw i edukacji dla dzieci.
Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Święto ziemniaka” podczas których poznali proces wykopywania ziemniaków. Dowiedzieli się co to jest kartoflisko, czym się wykopuje ziemniaki oraz uzbrojeni w motyki wzięli udział w zbieraniu ziemniaków. Jesienne wykopki zakończyły się skosztowaniem pieczonych ziemniaków.

Dodatkowo wzięliśmy udział w warsztatach „Z dynią za pan brat” dzięki którym uczniowie poznali różne rodzaje dyni i sposoby jej wykorzystania. Obejrzeli pole dyniowe, kompozycje dyniowe oraz wystawę „Jesienne Dary Natury”.
Ponadto na dzieci czekały różne atrakcje: przejażdżka wozem po okolicy, dojenie sztucznej krowy, kopalnia złota, leśny labirynt, układnie dużych puzzli, zjeżdżalnia linowa – tyrolka, połów drewnianych rybek, rzuty podkowami do celu oraz wiele innych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

Aleksandra Radomska, 
Anna Czuba, Marta Rygało