2018 11 16 Swieto 03

Święto Szkoły i ślubowanie klas pierwszych

16 listopada 2018r. odbyła się uroczystość obchodów nadania Szkole Podstawowej imienia Marynarki Wojennej RP połączona ze ślubowaniem klas pierwszych.

Obchody zainaugurowała msza święta w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie, w której uczestniczyła społeczność szkolna wraz z rodzicami i zaproszeni goście.

Po uroczystej mszy, wszyscy za pocztem sztandarowym przeszli do szkoły, gdzie odbyła się część oficjalna. Zostali przywitani goście: delegacja z Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego z Gdyni – ppor. Aleksandra Kwiecińska, st. chor. szt. Marek Chrustowski oraz st mar. Bartosz Elman, dyrektor ZEASiP – p. Halina Bonecka, prezes ZNP – p. Katarzyna Kadzidłowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców. Były przemówienia i życzenia dla pierwszoklasistów.

Podczas uroczystej akademii klasy pierwsze zostały przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marynarki Wojennej RP.

Pani Dyrektor Anna Rakoczy wraz z oficerami Marynarki Wojennej dokonali uroczystego ślubowania i wręczenia kołnierzyków marynarskich dla najmłodszych uczniów. Prezes ZNP osłodziła uczniom ten dzień wręczając każdej klasie torbę cukierków, a rodzice w klasach przygotowali dodatkowo dla swoich pociech drobne upominki, aby uczcić tak ważny dzień w ich życiu.

M.Rudzińska, M.Włodarczyk