Slubowanie 4

Święto Patrona Szkoły

Dnia 28 listopada 2017 roku odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z obchodami Dnia Patrona Szkoły połączone ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

Z tej okazji o godzinie 8.15 odprawiona została uroczysta msza święta w kościele Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Kurkowej w Wołominie. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie o godzinie 12.30 miał miejsce uroczysty apel przygotowany przez wychowawców i uczniów klas pierwszych. Przedstawienie nawiązywało w swej treści do tradycji marynarskich szkoły, a uczniowie perfekcyjnie zdali swój egzamin na ucznia i marynarza. Uroczystości uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Patrona Szkoły, czyli Marynarki Wojennej RP oraz wiceburmistrz miasta Robert Makowski, który odczytał list z życzeniami od pani burmistrz Elżbiety Radwan. Występy podziwiali również dumni rodzice oraz cała społeczność szkolna.

Ślubowanie klas pierwszych.
„Pasowania nadszedł czas,
już jest uczniem każdy z nas,
z tej okazji przyrzekamy,
że się bardzo postaramy:
pilnie świat poznawać,
dobry przykład innym dawać,
być pomocnym w domu, w szkole
i wypełniać ucznia role!”

Naszym uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów!

Iwona Kurpiewska