Aktualności ZS4

Święto Odzyskania Niepodległości

12 listopada 2008 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się bardzo oficjalnie od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania Hymnu Państwowego.

Pani dyrektor Małgorzata Posmyk przypomniała wszystkim o jakże ważnym dla każdego Polaka święcie. Podkreśliła znaczenie pielęgnowania tradycji w każdym domu, w szkole.

Uczniowie klasy VIa oraz VIi, pod kierunkiem nauczyciela historii – p. Lidii Szlachty, przygotowali inscenizację na tę okoliczność. Patriotycznym wierszom oraz krótkim rysom historycznym towarzyszyły znane polskie pieśni: „Legiony”, „Wojenko, wojenko”, „Rota” i „Żeby Polska” – odśpiewane przez szkolny chór gimnazjum prowadzony przez p. Annę Zakrzewską.

Anna Zakrzewska