Autyzm 02a

Światowy Dzień Autyzmu z naszej szkole

Autyzm wprowadza zmysły w błąd”.

2 kwietnia 2019 r. obchodziliśmy kolejny Światowy Dzień Autyzmu.
Tego dnia większość uczniów i nauczycieli – na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem – przyszło do szkoły z niebieskim elementem garderoby.

Aby przybliżyć uczniom zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem, nauczyciele specjaliści przygotowali plakaty i gazetki tematyczne, które zostały umieszczone na szkolnych korytarzach.

Natomiast wychowawcy wraz ze swoimi klasami przeprowadzili na swoich lekcjach warsztaty, które uświadomiły uczniom z jakimi trudnościami borykają się ludzie dotknięci autyzmem. Uczestnicy warsztatów mogli osobiście doświadczyć takich trudności symulując zaburzenia zmysłów za pomocą wybranych akcesoriów w formie zabaw, gier lub czynności codziennego życia.

Na zdjęciach uczniowie klasy 5a.

Monika Włodarczyk