Świąteczna inicjatywa na rzecz pacjentów na oddziale Covid-19 z wołomińskiego szpitala

Od początku grudnia 2020 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marynarki Wojennej organizowała zbiórkę na rzecz Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie. Sytuacja w polskich placówkach medycznych w okresie pandemii Covid-19 jest bardzo trudna i nasza nie jest wyjątkiem.

Inicjatorką akcji była p. Alicja Płaza – przewodnicząca rady rodziców klasy 7i, która, we współpracy z Dyrekcją i gronem pedagogicznym SP 4, zaangażowała w zbiórkę mieszkańców naszego powiatu oraz właścicieli firm i organizacji.

Dnia 23 grudnia Bożego Narodzenia do wołomińskiego szpitala dostarczyliśmy środki higieniczne:

• pieluchy jednorazowe dla dorosłych,
  • chusteczki nawilżane,
  • mydło i środki dezynfekujące.

Dla starszych i samotnych chorych prowadziliśmy również zbiórkę:

• wody niegazowanej,
  • owoców i słodyczy.

Jak dowiedzieliśmy się od personelu szpitala, osoby te trafiły na oddział Covid-19 bez wcześniejszego przygotowania i zaopatrzenia.

Pragniemy serdecznie podziękować za wielkie serce i pomoc w organizacji zbiórki:

• Burmistrz Wołomina – pani Elżbiecie Radwan,
  • Stowarzyszeniu „Szansa”,
  • kierownictwu i pracownikom sklepu „API” przy ul. Kościelnej,
  • Piekarni Tokarski,
  • salonowi fryzjerskiemu pani Renaty Leonik,
  • a także dyrekcji, nauczycielom, rodzicom i uczniom Szkoły Podstawowej nr 4 w Wołominie i Szkoły Podstawowej w Leśniakowiźnie oraz wszystkim anonimowym darczyńcom.

Jesteśmy wdzięczni za nagłaśnianie naszej zbiórki panu Grzegorzowi Przywoźnemu z Targowiska Miejskiego w Wołominie.

Beata Mrozowska