2022 11 Balladyna

Spotkanie z kulturą, czyli wizyta w Teatrze

21 listopada 2022r. klasy 7i, 8c i 8d wybrały się do Teatru Bemowo na muzyczny spektakl kostiumowy na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna” w reżyserii Małgorzaty Fijałkowski i Tomasza Czekalskiego.

Uczniowie zostali przeniesieni w świat najpopularniejszego dramatu Juliusza Słowackiego, w którym znalazły się wątki baśniowe, legendy i czary, krwawe intrygi, miłość i bezwzględną rywalizację. Widzowie zostali postawieni przed pytaniem: czy cel rzeczywiście uświęca środki ? Uwagę zwracała scenografia i charakteryzacja aktorów, a muzyczna oprawa stworzyła niepowtarzalny klimat spektaklu.

Po spektaklu, korzystając z jesiennego słońca, uczniowie wybrali się na spacer do Łazienek Królewskich, gdzie mogli podziwiać zabytki tego wyjątkowego miejsca.

Zobacz galerię obrazków

Beata Jóźwiak