DP2016 5

Ślubujemy…

Dnia 30 listopada 2016r. o g.12.00 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum. Uroczystość połączona była z obchodami Dnia Patrona Szkoły. Po wprowadzeniu sztandaru uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, w którym zobowiązali się do godnego reprezentowania szkoły i jej patrona. Wraz z tradycją szkoły młodsze pierwszaki zostały pasowane na uczniów ołówkami przez dyrekcję i marynarzy. Dzieci otrzymały także marynarskie kołnierze. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki z akcentem morskim. Zdali także egzamin na ucznia. Świadkiem tego ważnego wydarzenia była cała społeczność szkolna, rodzice i zaproszeni goście, w tym burmistrz miasta Wołomin pani Elżbieta Radwan. Występy uczniów oklaskiwała również dyrektor ZEAS-u, p. Halina Bonecka oraz przedstawiciele Marynarki Wojennej RP.

Justyna Tatarka