2019 10 11 Pasowanie

Ślubowanie klas pierwszych

W piątek 11 października 2019 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej.

Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele Patrona Szkoły  – przedstawiciele Stowarzyszenia Oficerów Marynarki Wojennej RP, Sekretarz Gminy Wołomin p. Małgorzata Izdebska, Prezes ZNP p. Katarzyna Kadzidłowska, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Beata Gajewska. Rodzice pierwszoklasistów oraz Społeczność Szkolna.

Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani Anny Rakoczy, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przysięgi przez pierwszoklasistów. Przyrzeczenie złożone na sztandar szkoły oficjalnie zakończyło okres próby i przypieczętowało przynależność uczniów klas pierwszych do naszej szkoły.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Justyna Tatarka, Małgorzata Czeżyk-Czyżycka