Cukierki

Słodka lekcja

Wtorkowy dzień w klasach 1i i 1a okazał się wyjątkowo słodki… a to za sprawą pewnego wyjątkowego miejsca. Nasze dzieci odwiedziły manufakturę cukierków w Warszawie przy ul. Tamka 49. Oglądaliśmy tam, jak przebiega proces wytwarzania cukierków i lizaków! Jednak największą atrakcją dla każdego z nas była możliwość samodzielnego wykonania swojego lizaka, degustowaliśmy również pyszne cukierki na ciepło!

Manufaktura cukierków, którą odwiedziliśmy to miejsce gdzie można obejrzeć produkcje cukierków i lizaków z wykorzystaniem wyłącznie naturalnych metod i składników przy wykorzystaniu techniki z XVII wieku. Jest to wspaniała nauka przez zabawę, a obserwując z jakim zainteresowaniem dzieci podziwiały pracę cukierników i jej efekty jesteśmy pewne, że nauka wyciągnięta z pokazu na długo pozostaje w ich głowach.

Agata Borkowska