Aktualności ZS4

Rozśpiewana i roztańczona Ukraina

Od 5 lat z ZS Nr 4 im. MW RP gościmy Zespół Pieśni i Tańca „Zbucz” z Tarnopola na Ukrainie.

Dyrektorem Zespołu jest pan Wasyl Irmijczuk, który pełni również funkcję administratora Tarnopolskiej Filharmonii.

26 stycznia 2010r. do naszej szkoły zawitał z koncertem tenże zespół. W repertuarze były: pieśni sakralne, narodowe ukraińskie i polskie oraz tańce i muzyka wykonywana na skrzypcach i akordeonie.

Występy artystów cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły, jak również i pedagogów. W koncercie udział wzięli uczniowie klas I – VI SP oraz I – III Gimnazjum, a także nauczyciele i dyrekcja.

Za pośrednictwem pana dyrektora Wasyla pani Helena Strzelczyk (n-l języka rosyjskiego) nawiązała kontakt dotyczący wymiany młodzieży ze szkołą Nr 1 w Krzemieńcu, w której gościliśmy we wrześniu 2008r. Oczekujemy na rewizytę.

Helena Strzelczyk