Romantyczny2015 2

Romantyczny duet z „Czwórki” na podium

Dnia 26 maja 2015 r. w MDK w Wołominie odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Poezji Romantycznej, organizowanego przez Zespół Szkół nr 5 w Wołominie. Uczniowie gimnazjum zmagali się z twórczością pisarzy okresu romantyzmu w czterech kategoriach: recytacja, poezja śpiewana, teatr jednego aktora i duety.

Nasza szkołę w konkursie reprezentowały: w recytacji – Urszula Laskowska (2m) oraz romantyczny duet – Natalia Misiak (2m) i Hanna Bojko (1i). Dziewczęta do występu przygotowała p. Beata Mrozowska.

Hania i Natalia brawurowo wcieliły się w postacie Klary i Anieli z komedii Fredry „Śluby panieńskie” i wywalczyły drugie miejsce. Zachwyciły komisję nie tylko świetną grą aktorską, ale także sukienkami przypominającymi te z XIX w. Gratulujemy dziewczętom sukcesu!

Beata Mrozowska

Zobacz dyplomy