Aktualności ZS4
2021 10 2i 01

RELAKS W „BAJKOWEJ ZAGRODZIE”

We wtorek, 12 października 2021 r. klasa 2i wybrała się do „Bajkowej Zagrody”.

Była to nasza pierwsza wycieczka po pandemii. Uczniowie w przepięknym miejscu przyrody mogli przebywać na świeżym powietrzu i obcować, bawić się z różnymi zwierzętami takimi jak: psy, konie, owce, alpaki, króliki, kury, kozy.

Każde dziecko miało okazje wziąć na kolana mniejsze oraz wydoić kozę, pogłaskać, przytulić i nakarmić pozostałe zwierzaki. Dowiedziały się przy okazji wiele interesujących informacji o życiu i zwyczajach zwierząt.

Dzieciom dużo radości sprawił tok przeszkód w lesie oraz zawody sportowe np. z taczkami. Wiele nauczyły się o znaczeniu lasu i drzew.

W porze obiadowej dzieci miały okazję upiec sobie kiełbaskę i chlebek podczas ogniska. Gdy brzuszki były już nasycone, uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach ceramicznych z gliny, a swoje własne rękodzieła zabrały ze sobą do szkoły.

Na zakończenie wycieczki dzieci nauczyły się strzelać z łuku. Wycieczka do „Bajkowej Zagrody” oprócz integracji zespołu klasowego dała nam chwile wytchnienia i odpoczynku.

Magdalena Łoś