Romantyczny 2019 11

Recytujemy poezję romantyczną

Dnia 22 maja 2019 r. w MDK w Wołominie odbył się XII Powiatowy Konkurs Poezji Romantycznej. Ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marynarki Wojennej RP wystartowało dziesięcioro uczniów w 5 kategoriach: poezja śpiewana, recytacja, teatr jednego aktora i romantyczne duety i rzecz o Wołominie.
Podczas teatralnego występu indywidualnego Norbert Chabiński zaprezentował fragment spowiedzi Jacka Soplicy z utworu „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Jednak to występy naszych dwóch romantycznych duetów zyskały sympatię i wysokie noty jury. Uczennice klasy 8a Julia Kaczyńska i Dominika Dobrzańska wywalczyły I miejsce, a Oliwia Kowalczyk i Anna RudzińskaIII miejsce. Oba duety zaprezentowały różne fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna”. Występy młodych artystów wyreżyserowała p. Beata Mrozowska.

Zobacz dyplomy