Baczynski 2019 2

Recytujemy poezję Baczyńskiego

Większość uczniów różnych szkół 21 marca, czyli pierwszy Dzień Wiosny, traktuje jak święto wagarowicza. W Tłuszczu uczczono go inaczej – patriotycznie i artystycznie. Dnia 21 marca 2019 r. w Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego odbył się XV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji K. K. Baczyńskiego, którego celem jest popularyzacja twórczości literackiej pokolenia Kolumbów.

W tegorocznej edycji wzięło udział 150 uczniów z 30 szkół powiatu wołomińskiego. Konkurowali oni w 4 kategoriach tematycznych związanych z Baczyńskim: wizja plastyczna, recytacja, poezja śpiewana oraz życie i twórczość poety.

Szkołę Podstawową nr 4 im. Marynarki Wojennej w tym konkursie reprezentowały dwie uczennice klasy 8 a: Dominika Dobrzańska i Julia Kaczyńska, które wyrecytowały znane utwory poety. Dominika piękną interpretacją wiersza „O ty mój smutku cichy” została wyróżniona przez jury. Gratulujemy i życzymy dziewczętom dalszych sukcesów.

Beata Mrozowska

Zobacz dyplom Dominiki