Straz 1

Poznajemy zawód strażaka

W dniu 12.05.2014r. klasa „0”b i „0”c wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Anną Kubiak i p. Anną Czuba brały udział w lekcji pokazowej na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie.

W pierwszej części spotkania dzieci miały możliwość wysłuchania pogadanki na temat instytucji użyteczności społecznej jaką jest jednostka straży pożarnej. Omówione zostało słownictwo związane ze strażą pożarną, np.: straż pożarna, hełm, remiza, mundur, gaśnica, agregat gaśniczy, drabina, bosak, sikawka. Zaprezentowano odgłos syreny strażackiej oraz numer alarmowy.

W dalszej części przybliżono cechy charakterystyczne dla zawodu strażaka, oglądaliśmy stroje strażaków oraz wyposażenie wozu strażackiego. W końcowej części spotkania dzieci pożegnały panów strażaków, wręczając im własnoręcznie wykonane laurki, za ciekawie poprowadzone zajęcia.

Anna Kubiak
Anna Czuba