Flauto Dolce 4

Powiew renesansu w naszej szkole

Dnia 9 czerwca 2017 o godz. 10.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły zebrało się ponad 300 uczniów naszej szkoły oraz goście z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Leśniakowiźnie. Cóż to za okazja?

Zawitał do nas Zespół Muzyki Dawnej „Flauto Dolce” z Drezdenka. To znakomity kwartet (Agata Hiacynta Świątek, Agnieszka Gruzińska, Ada Rembarz i Martyna Sobstyl), koncertujący zarówno w Polsce, jak i za granicami kraju, mający na swoim koncie także nagrania płytowe.

Od pierwszych dźwięków, które rozlegały się w ogromnej sali gimnastycznej bez nagłośnienia, zapanowała wśród dzieci taka cisza, że można było usłyszeć przelatujące muchy…

Uczniowie ze skupieniem i zadziwieniem przyglądali się nieznanym dotąd instrumentom, przepięknym strojom, w jakich występowały artystki. Co jakich czas tę muzyczną ucztę przerywał głos prowadzącego – pana Adama Deneki – dyrektora artystycznego zespołu, który opowiadał dzieciom o dawnych czasach, instrumentach, zwyczajach. Nie zabrakło również konkursów, zagadek, nagród. Wybrani, z tłumu licznie zgłaszających się, uczniowie mogli wspólnie z zespołem zagrać jeden utwór.

Furorę zrobiły dwa utwory – jeden grany z towarzyszeniem… kamieni i drugi grany przez duet na trzech fletach jednocześnie…

O godz. 18.00 ponownie powiało renesansem, tym razem dla nieco starszej publiczności – mieszkańców Wołomina. Oprócz koncertu pan Adam Deneka przygotował nam niespodziankę…

Nasza uczennica klasy VI b – Wiktoria Chmielewska otrzymała nominację do Hanowerskiego Festiwalu Kultury pt.: „Dźwięki, które łączą”. Jeśli nie pojawią się jakieś nieoczekiwane przeszkody oraz gdy znajdziemy sponsorów, wówczas Wiktoria będzie mogła wystąpić na scenie w Hanowerze, rozsławiając w ten sposób nie tylko Wołomin, ale i całe Mazowsze, gdyż jest delegatką tego regionu. Nadmienić tu trzeba, iż na w/w Festiwal rokrocznie wysyłane są dwie, trzy osoby z całej Polski, a więc nominacja Wiktorii jest olbrzymim wyróżnieniem i sukcesem!

Zobacz nominację Wiktorii

Koncertów mogliśmy wysłuchać dzięki pieniądzom pozyskanym z projektu Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego 2017.

Pisali o nas w Wieściach Podwarszawskich nr 24 (1350)

Anna Zakrzewska
pomysłodawca projektu