2020 03 24 Schronisko

Pomoc dla Przytuliska w Zielonce z pandemią w tle

Mimo pandemii koronawirusa skrzywdzone zwierzęta nadal potrzebują naszej pomocy. Szkoła Podstawowa nr 4 w Wołominie, która  od kilku lat współpracuje z przytuliskiem
w Zielonce, już po raz drugi w tym roku szkolnym obdarowała karmą bezdomne psy.

W piątek 13 marca, podobnie jak w naszej placówce, w schronisku rozpoczęła się kwarantanna.  Nie wpuszczano niepełnoletnich wolontariuszy, ani żadnych interesantów.

Ze względu na bezpieczeństwo opiekunów, przyjmowano tylko szczelnie opakowane paczki i puszki z karmą. Z darami od społeczności SP 4 pojechały nauczycielki placówki: Edyta Kaczyńska, Bożena Kowalewska i Beata Mrozowska.

Los bezdomnych zwierząt jest smutny w każdym okresie. W czasie pandemii również
cierpią, bo brakuje rąk do pracy w schronisku. Naukowcy twierdzą, że zwierzęta nie zarażają koronawirusem, ale przekazują nam dobre wibracje i emocje. Warto o tym pamiętać.

W imieniu Pracowników schroniska i Samorządu Uczniowskiego dziękujemy wszystkim darczyńcom – uczniom i ich rodzicom.

Beata Mrozowska