Szermierka 100

Pokaz szermierki dla polskich i ukraińskich uczniów z wołomińskich szkół

W dniu 13 maja 2022r. w ramach projektu „Wspieranie szkolenia sportowego prowadzonego przez kluby sportowe z terenu Gminy Wołomin„, przeprowadziliśmy warsztaty dla uczniów Szkół Podstawowych numer 4, 5 i 7 w Wołominie.
Tak jak poprzednie warsztaty i te odbywały się pod hasłem ➡️„Integracja poprzez przyjaźń”⬅️
Projekt został przygotowany dla dzieci 🇵🇱polskich i 🇺🇦ukraińskich.
Nasze Warsztaty zostały prowadzone przez medalistów Igrzysk Paraolimpijskich z Polski i Ukrainy – Grzegorz Pluta i Andriy Demchuk. Zajęcia opierają się na prezentacji historii Igrzysk Paraolimpijskich i rywalizacji w szermierce na wózkach🤺🤺.
Bardzo dziękujemy za obecność na naszym spotkaniu Paulina Malinowska-Kowalczyk, której ciepłe słowa podbudowały naszych trenerów
Podopieczni Pani Dyrektor Anny Rakoczy urozmaicili nasze spotkanie wspaniałym wykonaniem pieśni 🎶 „Hej sokoły” i „Podaj rękę Ukrainie”. Zrobiły one olbrzymie wrażenie zarówno na nas, jak i na polskiej i ukraińskiej publiczności ☺️ Była to dla nas wspaniała niespodzianka, za którą serdecznie dziękujemy.