Strachowka1

Pierwszy raz w Strachówce i już na podium

strachowka2 Dnia 11.04.2013 r. w Strachówce odbył się VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Cypriana Norwida. Wzięło w nim udział piętnaście trzyosobowych zespołów  z powiatu wołomińskiego.

Gimnazjum nr 4 reprezentowali: Daria Marciniak (2m) – kapitan zespołu, Nikol Staniszewska (3m) oraz Adrian Radzikowski (3k). Konkurs przebiegał w dwóch etapach: wiedza o życiu i twórczości Norwida oraz występ artystyczny. W związku z 150. rocznicą wybuchu powstania styczniowego organizatorzy w pierwszej części turnieju najwięcej uwagi poświęcili okresowi 1861 – 1863. Podczas rozwiązywania testu uczniowie wykazali się doskonałą znajomością biografii poety oraz dziejów jego rodziny. Zespoły musiały ponadto rozpoznawać tytuły wierszy Norwida na podstawie odczytanych fragmentów oraz ułożyć tekst jednego z utworów z „wersowej” rozsypanki.

W pierwszej części konkursu – wiedzy o Norwidzie, drużyna naszego gimnazjum zajęła drugie miejsce, plasując się za gospodarzami – Gimnazjum w Strachówce.

Występ artystyczny zespołu z „czwórki” został bardzo wysoko oceniony przez jury konkursu. Montażem słowno – muzycznym na podstawie poematu „Bogumił” Norwida Nikola i Adrian wywalczyli pierwsze miejsce.

Uczniowie zostali przygotowani przez p. Beatę Mrozowską (wiedza i część artystyczna) oraz p. Annę Zakrzewską (część muzyczna).

Gratulujemy naszej drużynie i życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz dyplomy