Romantyczny 2019 10

Pięciokrotne muzyczne zwycięstwo w Konkursie Romantycznym

Dnia 22 maja 2019r. w MDK w Wołominie odbył się XII Powiatowy Konkurs Poezji Romantycznej, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Wołominie.

Jak co roku braliśmy w nim udział. W kategorii Poezji Śpiewanej zajęłyśmy następujące miejsca:

• I miejsceWiktoria Chmielewska z klasy VIII, która wraz z koleżanką Karoliną z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Leśniakowiźnie akompaniowały Natalii z ZSP w Leśniakowiźnie,
  • II miejsceMaja Chmielewska z klasy VI b – śpiew i Wiktoria Chmielewska – skrzypce,
  • III miejsceZofia Kulbicka z klasy VII i,
  • ex aequo III miejsce Wiktoria Chmielewska wraz z koleżanką Karoliną z ZSP w Leśniakowiźnie.

W tym roku z okazji 100. rocznicy uzyskania przez Wołomin praw miejskich dołożono kolejną kategorię – Rzecz o Wołominie:

• I miejsceLena Torbińska z klasy IV b za piosenkę „Mała Ojczyzna”, sł. i muz. Anna Zakrzewska

To nie koniec romantycznych sukcesów. Uczniowie p. Beaty Mrozowskiej zdobyli również miejsca na podium, ale o tym w następnym artykule.

Zobacz dyplomy za sukcesy wokalne