Starszak 2

Pasowanie na Starszaka

Dnia 13 października 2017 w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowanie na Starszaka”. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały zgromadzonym gościom swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. W zadaniu na pasowanie pomogli również goście, którzy wspólnie z dziećmi musieli wykonać taniec „A ram sam sam”. Wszyscy wykonali zadanie na szóstkę, a Panie Dyrektor wspólnie z przedstawicielami Marynarki Wojennej RP dokonały pasowania na starszaka.

Pani dyrektor na ramię ołówek wkłada
podaje prawą rękę i tak powiada:
„Pasuję Ciebie na Starszaka”
później dumnie starszak do szeregu kroczy
aż mu błyszczą z radości oczy.

Nasze starszaki nie zapomniały również o ważnym święcie – Dniu Edukacji Narodowej. Korzystając z okazji podziękowały Paniom Dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich wychowanie

My zaśpiewamy Wam piosenkę,
w której zawierać będzie się
ten najpiękniejszy bukiet kwiatów
złożony z róż i naszych serc.
Więc wszystkim paniom no i panom
życzymy właśnie tego by
przez wszystkie dni szkolnego roku
promienie słońca z Wami zawsze szły.

Największą niespodzianką przygotowaną przez przedszkolaków i ich wychowawców, był wywiad przeprowadzony z dziećmi pt. „Kto to jest nauczyciel?” Na twarzach zaproszonych gości w czasie audycji dostrzegliśmy nie tylko ślady uśmiechów, ale również momenty wzruszenia. Wielkie pochwały dla starszaków, ponieważ przez cały okres przygotowań wszystko utrzymały w wielkiej tajemnicy.

A. Gumienna
A. Czuba