Chrzestne

Nasze uczennice wyróżnione w konkursie literackim

„Kochana mamo”…- tak zaczęły swoje prace trzy uczennice naszego gimnazjum, które wzięły udział w konkursie „List do Matki”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska w Strachówce.

W środę 13 czerwca 2018 r. w Pałacu w Chrzęsnem miała miejsce uroczysta gala rozdania nagród w trzech konkursach „Moja rodzina”, List do Matki” i „List do Ojca”, które zakończyły projekt „Vademecum – w korowodzie weselnym rodziców Cypriana Norwida” w 200. rocznicę ślubu Ludwiki Zdzieborskiej i Jana Norwida.

W zmaganiach wzięło udział blisko 100 uczestników z 20 szkół z powiatów wołomińskiego i siedleckiego. Uroczystość rozpoczęła się koncertem „Pieśni dla matki” w wykonaniu studenta Arnolda Kłymkiwa. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, do których dołączono listy do rodziców. Po uroczystej gali goście mieli okazję obejrzenia bardzo ciekawej wystawy starych akordeonów.

Wśród wyróżnionych w drugiej kategorii wiekowej znalazły się dwie uczennice naszego gimnazjum: Gabriela Poddębska (kl.2K) i Klaudia Komuda (kl.3M). Gratulujemy dziewczętom talentu literackiego i życzymy kolejnych sukcesów.

Foto: http://www.rzeczpospolitanorwidowska.pl/index.php/vademecum-w-korowodzie-weselnym-rodzicow-norwida/405-koncert-i-rozdanie-nagrod-w-paacu-w-chrzsnem#

Beata Mrozowska