Czujnik SP4

Nasza cegiełka w walce ze smogiem

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie brała udział w Ogólnopolskim Konkursie „Wiem, czym oddycham”, zorganizowanym i przeprowadzonym przez Fundację Aviva. Wzięło w nim udział ponad 2700 instytucji. Zainteresowani problemem czystości powietrza w swojej okolicy oddawali głosy przez ponad 2 miesiące i wreszcie 6 grudnia konkurs został rozstrzygnięty. Nasza szkoła zajęła zaszczytne 3. miejsce z liczbą oddanych głosów 872! Nagrodą dla placówki jest zewnętrzny czujnik jakości powietrza. Już za kilka tygodni poziom zanieczyszczenia atmosfery w jej otoczeniu będzie stale monitorowany. Bardzo nas to cieszy!

Ponieważ SP 4 znalazła się w czołówce placówek oświatowych Polski – Top 50, trafi do nas także wewnętrzny sensor jakości powietrza! Zostanie on osobiście przekazany przez jednego z agentów ubezpieczeniowych Fundacji Aviva.

W imieniu Dyrekcji, nauczycieli i uczniów pragniemy podziękować za wszystkie oddane na naszą szkołę głosy, jak również za zaangażowanie w projekt, dzięki czemu na pewno zwiększy się świadomość dotycząca szkodliwości smogu.

Przez cały okres trwania konkursu opiekę nad projektem sprawowała p. Bożena Kowalewska.

Bożena Kowalewska