Nagrody 2017 6

Nasi wybitni nauczyciele odznaczeni przez panią Minister i Kuratora Oświaty

Dnia 12 października 2017 w MDK Wołomin odbyła się uroczystość gminna z okazji Święta Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości nasza nauczycielka p. Izabella Mata otrzymała list gratulacyjny od p. Burmistrz Elżbiety Radwan za przyznany przez p. minister Annę Zalewską Medal Komisji Edukacji Narodowej, który jest najwyższym odznaczeniem resortowym, jakie może otrzymać za swą pracę nauczyciel.

Zobacz gratulacje od p. Burmistrz Elżbiety Radwan

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz.
Jeśli nie wie – wytłumacz.
Jeśli nie może – pomóż.”

Te słowa wspaniałego pedagoga Janusza Korczaka stanowiły motto uroczystości w Mazowieckim Kuratorium Oświaty.

Dnia 17 października 2017 r. w Auli Schumana Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie wręczono odznaczenia oraz nagrody wyróżniającym się pracownikom oświaty z terenu Warszawy i powiatów okołowarszawskich. W uroczystości wzięli udział: Kurator Oświaty – Aurelia Michałowska, Jarosław Krajewski − Poseł na Sejm RP, Zdzisław Sipiera − Wojewoda Mazowiecki, Barbara Rudzińska-Mękal − Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz przedstawiciele duchowieństwa, samorządu terytorialnego i związków zawodowych. Podczas spotkania odczytano okolicznościowe listy: Ministra Edukacji Narodowej – Anny Zalewskiej oraz Ministra Zdrowia – Konstantego Radziwiłła. Spotkanie uświetnił program artystyczny w wykonaniu Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Dąbrówka” z Mińska Mazowieckiego.

Podczas uroczystości wyróżniono ponad 220 pedagogów, dyrektorów i pracowników placówek oświatowych. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 4, które wyróżniają się w pracy pedagogicznej:

• P. Izabella Mata – nauczyciel specjalista, pedagog z wieloletnim stażem podczas uroczystości została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej,
  • P. Beata Mrozowska – nauczyciel języka polskiego, pedagog z ogromną ilością sukcesów, otrzymała nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy w nowej zreformowanej szkole.

Anna Zakrzewska

Zobacz legitymację odznaczenia KEN p. Izabelli Mata