Nasi „Olimpijczycy”

Który gimnazjalista nie marzy o tym, aby zostać laureatem wojewódzkiego konkursu przedmiotowego, organizowanego przez kuratorium? Ten prestiżowy tytuł zwalnia ucznia z egzaminu gimnazjalnego z danego przedmiotu oraz ułatwia przyjęcie do wymarzonej szkoły średniej.

W roku szkolnym 2015/2016 laureatami wojewódzkiego konkursu z języka polskiego zostali trzecioklasiści Gimnazjum nr 4: Joanna Marciniak z kl. 3j oraz Adam Grudziński z kl. 3m. Oboje świetnie poradzili sobie z testami na etapie szkolnym i rejonowym, a podczas ostatniego – wojewódzkiego uzyskali wyniki ponad 80 %. Uczniom w przygotowaniach do konkursu pomogli nauczyciele języka polskiego – p. Anna Kanabrocka i p. Beata Mrozowska.

Finalistą wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego został natomiast Hubert Niewiarowski z kl. 3m, jedyny z naszego powiatu! Ucznia przygotowała p. Agata Kopania.

Naszym wspaniałym laureatom i finaliście życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych i wiatru w żagle na oceanach życia.

Beata Mrozowska