Szermierka

Nasi na podium w Turnieju Szermierczym

W sobotę 2 czerwca 2018r. nasi uczniowie Jakub Kochan i Bartosz Zawistowski z klasy IIIi gimnazjum uczestniczyli w Turnieju Szermierczym „O szablę Skrzetuskiego”, który rozegrał się na sali sportowej w Szkole Podstawowej nr 7. W zmaganiach uczestniczyli szermierze z Warszawy, Olsztyna, Kobyłki, Wołomina oraz goście z Białorusi w kategorii młodzieżowej olimpijskiej i na wózkach. Organizatorem była Fundacja „Akademia Integracji – Praca, Edukacja i Sport”, a całe wydarzenie objęła patronatem honorowym pani burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.

W zmaganiach szermierczych, w kategorii na wózkach Jakub zdobył III miejsce, a Bartosz uzyskał VI. Wśród gości na widowni była nasza pani dyrektor Anna Rakoczy, której organizatorzy serdecznie dziękowali w czasie turnieju za umożliwienie organizacji systematycznych treningów dla młodych szermierzy na naszej sali gimnastycznej. Podkreślono, iż Dyrekcja SP nr 4 zawsze chętnie gości młodych zawodników na pokazach zmagań sportowych w naszej szkole.

Kuba i Bartosz serdecznie zapraszają kolegów i koleżanki do czynnego udziału w treningach szermierki. Są wspaniałym przykładem młodych ludzi, którzy mimo fizycznych ograniczeń mają swoje pasje, walczą o realizację marzeń i nie poddają się przeciwnościom losu. Aktywnie i mądrze organizują sobie czas wolny od nauki, zawstydzając tych bardzo sprawnych, którzy godzinami przesiadują przed komputerem czy telefonem komórkowym i nie dbają o swoją tężyznę fizyczną. Może warto wziąć z nich przykład?

Anna Kanabrocka i Izabella Mata